Aktualności

20 czerwca 2018 r. w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017. Podczas uroczystej ceremonii zostały ogłoszone oficjalne wyniki Konkursu oraz nagrodzone firmy wyróżnione, zwycięzcy czterech kategorii oraz główny laureat Konkursu, który uzyskał tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2017”. Wydarzenie miało miejsce w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych GPW.

1.
Są w Warszawie miejsca niezwykłe, śliczne wręcz bajkowo. Należy do nich Ostaniec - wzgórze w pradolinie Wisły, z trzech stron otoczone schodzącą w dół drogą, z przepięknym widokiem na Pola Wilanowskie, na pograniczu gmin Wilanów i Ursynów, w jednej z najstarszych mazowieckich wsi, Wolicy. U zbiegu ulic Kokosowej, Imbirowej i Orszady................

50 kg dzwon "SANCTUS JOANNES PAULUS PP. II", który narodził się 31.08.2017 o godzinie 22.20 został poświęcony krzez ks. Edwarda Janiaka w kościele farnym pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie i pojechał na swoje nowe miejsce pracy do Tabghi w Ziemi Świętej.

Nasza Ludwisarnia wzięła w dniach 27-28.09 udział w dziewiątej edycji targów Lubsacro. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak interesującego wydarzenia. Zapraszamy na fotorelację.

Latem odwiedził nas w Ludwisarni prawdziwy śląski wędrowiec. Zapraszamy do obejrzenia jego i naszej relacji z tej wizyty. Przy okazji dowiecie się Państwo jak powstają dzwony.

Ks. Arcybiskup gratulując wspólnocie parafialnej pięknych dzwonów, podziękował wszystkim, którzy włączyli się sercem i ofiarą w to dzieło. – Należałoby życzyć mieszkańcom tej parafii, żeby – tak jak to wybrzmiało w modlitwie błogosławieństwa dzwonów – słysząc ich dźwięk nie zatwardziali serc, tylko biegli do świątyni, do tego wieczernika parafialnego, gdzie pojawiają się tajemnice naszego zbawienia...

Osiemsetkilogramowy dzwon „ JEZUS CHRYSTUS GAZDA CZASU ” odezwał się pobłogosławiony przez J. E. Ks. Stanisława Kard. Dziwisza Metropolitę Krakowskiego w I-szą niedzielę Adwentu ogłaszając z wysokich Tatr 1050 – rocznicę Chrztu Polski.

Podczas targów SAKRALIA 2018 odbyło się uroczyste wręczonie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tą prestiżową nagrodą uhonorowany został napęd jednoosiowy UNIBELL II dzwonu spiżowego produkowany przez firmę SZYDLAK z Krotoszyna, który powstał przy współpracy Naszą Ludwisarnią.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku od 2016 roku ma nowe dzwony, które na konstrukcji stalowej posadowił
inż. Paweł Szydlak / tel. 606 30-64-19 /.
Dzwony uruchamia nowoczesny system UNIBELL II FIRMY SZYDLAK z certyfikatem Politechniki Wrocławskiej.