wystrój

Dzwony z Ludwisarni w Taciszowie są wykonane z dużą dbałością o opracowanie plastyczne.

Zdobimy je zgodnie z życzeniem Klientów, ornamenty możemy dopasować stylem do wystroju Kościoła, a wizerunek świętego, któremu jest ofiarowany dzwon może być powtórzony np. z przedstawienia ołtarzowego. Wizerunki zamieszczone na dzwonach, są jednorazowo rzeźbione dla potrzeb wykonywanej właśnie formy i nigdy nie będą już powtórzone na innym dzwonie.

Prace nad wystrojem dzwonów prowadzone są wyłącznie ręcznie i rozpoczynają się już na wczesnym etapie produkcji. Poprzedzone są zawsze konsultacjami z naszymi Klientami, którym w razie potrzeby służymy pomocą w doborze treści i sposobu nadania im odpowiedniej oprawy (formy).

Oprócz wizerunków, herbów czy dowolnych innych przedstawień na dzwonie umieścić możemy napisy (daty, wezwania, informacje, cytaty). Potrafimy odwzorować każdą czcionkę, stosujemy szeroką gamę ornamentów, które dopełnią treść. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie.

Wystrój dzwonu zawarty jest w cenie odlewu. Nasze dzwony można nazwać dziełami rzemiosła artystycznego. Sześć pokoleń ludwisarskiej rodziny Felczyńskich przekazało wszystkie tajemnice, które sprawiają, że odlewane u nas dzwony są doskonałe i pracują bez zarzutu.

Na każdym dzwonie umieszczamy nasz znak firmowy, który jest jednocześnie poświadczeniem wykonania i dokumentem gwarancji.